Як вибрати якісний крем для догляду за шкірою

Ми, жінки, старіти абсолютно не бажаємо. Саме тому ми користуємося різними косметичними засобами для обличчя, тіла і волосся. Іноді ми готуємо чарівні засоби вдома, але частіше купуємо їх в магазині, витрачаючи шалені суми. Як вибрати крем для обличчя, який продовжить нашу молодість і захистить від старіння? Адже перші ознаки старіння шкіри проявляються саме на обличчі і шиї.

Вибрати якісний крем для обличчя – це означає обзавестися таким кремом, який буде «працювати» з вашою шкірою і давати позитивні результати.

Що ж являє собою крем для обличчя? Це емульсія, що складається з масел і води, що ретельно перемішана до однорідної маси. Здатність поглинатися виникає через те, що частинки масла розподілені рівномірно. Вбираються навіть масляні компоненти, які при звичайному нанесенні (коли не входять до складу крему) дуже неохоче проникають у шкіру. Сучасні креми поглинаються однаково добре, і що дивно, здатність вбиратися не завжди є показником хорошого крему для обличчя. Адже емульгування перейшло на дуже високий технологічний рівень.

Таким чином, діючі компоненти крему містяться в емульсії. Спробуємо розбити їх на невеликі групи.

Активні інгредієнти крему – це ті компоненти, які повинні покращувати стан шкіри. Але відзначимо, що за своєю природою шкіра не пристосована для вступу до неї поживних речовин ззовні. Вони повинні надходити зсередини, за системою кровоносних судин за умови правильного харчування людини, достатньої фізичної активності та відновлення під час нічного сну. Подолання бар’єру проникності шкіри – одна з найскладніших завдань сучасної косметології. Вона вирішується, завдяки тонкодисперсному емульгуванню. Значна кількість активних компонентів не просто вбирається в шкіру, а проникає в неї до рівня капілярної судинної сітки.

Креми для обличчя від кращих світових виробників пропускають до капілярної сітки від 10 до 30% активних інгредієнтів. Решта 90-70% не роблять значного впливу на стан шкіри, оскільки розподіляються по її клітинним верствам, що залягає вище. Тому для того, щоб оцінити дію крему, потрібно досить багато часу.

В якості активних інгредієнтів сучасні виробники використовують ефірні і рослинні масла, рослинні екстракти. Найефективнішими вважаються креми, які містять ці компоненти в кількості 2-5 найменувань. Уважно вивчіть склад перед тим, як вибрати крем для обличчя. Він повинен приносити в шкіру вітаміни, флавоноїди, глікозиди, кумарини, терпени, мікроелементи та інші речовини, що активізують обмін речовин у клітинах шкіри. Чим більше активних інгредієнтів, тим більшою мірою крем живить шкіру. Якщо ж складу його небагатий активними компонентами, крем зробить позитивний вплив на шкіру, але воно буде недостатнім. Якщо ж ви користуєтеся кремом, який містить всього 1-2 активних інгредієнта, але при цьому вміст баночки чарівним чином розгладжує зморшки, надаючи практично моментальний ефект, знайте, що це небезпечно для шкіри. Для нормалізації її функцій потрібно не менше двох тижнів.

До крему також входять технологічно необхідні компоненти крему. Це ті інгредієнти, про які не люблять говорити ні виробники, ні продавці косметики. Ці компоненти не мають нічого спільного з натуральними компонентами, які приносять користь шкірі. Емульгатори, стабілізатори, загусники, консерванти, ароматизатори та барвники додаються до складу крему за технологічною необхідністю. Вони допомагають крему придбати однорідну структуру, легку текстуру, приємний колір і аромат. На жаль, у всіх кремах це речовини штучного походження, і вони зовсім далекі шкірі за біохімічним складом. І чим довше термін зберігання крему, тим більша кількість таких речовин у ньому міститься. Ситуація з кремами аналогічна ситуації з продуктами харчування, які виготовлені із застосуванням високих технологій. Технологічні добавки відзначені на упаковці індексом “Е”. Вкрай складно довести їх прямої шкоди для здоров’я, але те, що вони не приносять користь, це вже точно.

Як же вибрати якісний крем для обличчя? Навіть якщо ви далекі від хімії, ви можете відрізнити «хімічне» звучання терміна від найменувань рослинних масел і екстрактів. Чим більше рослинних і чим менше хімічних, тим крем краще. Враховуйте порядок перерахування інгредієнтів на упаковці. Вони завжди перераховуються в порядку убування за кількістю. Так, якщо на першому місці вода, а далі йде довгий перелік хімічних назв (пропіленгліколь, бутілкарбамат, метилпарабен, бензоат натрію), а за ними вказані одне-два назви рослинних екстрактів або масел, а далі знову хімічні назви, утримайтеся від покупки такого засобу . А якщо натуральні компоненти стоять останніми в загальному ряді, цей крем швидше шкідливий, ніж корисний. Бувають і креми однозначно шкідливі. Це ті, у яких відсутній склад на упаковці. Виробник не вказав компоненти крему явно не по забудькуватості. Якість крему визначається природою емульсійної основи – масла, яке і використовується як носій-розчинника інших інгредієнтів крему. Добре, якщо це оливкова, кунжутне масло або масло жожоба. Гірше, якщо це мінеральне масло (mineral oil). Простіше кажучи, це технічне машинне масло. Незважаючи на те, що це продукт найвищого ступеня очищення, він є продуктом нафтопереробної промисловості, і він зовсім далекий шкірі за своїм біохімічним складом.

Отже вибір за вами…